×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

رییس قوه قضاییه در دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی بر رعایت حقوق اقلیت‌های دینی حسب قانون اساسی و شرع مقدس اسلام تاکید کرد.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در این دیدار قرابت‌های معنوی ادیان آسمانی را گسترده دانست و تصریح کرد: حقیقت تمام ادیان الهی تسلیم در برابر توحید و حقیقت ذات الهی است؛ همان سخنی که در اسلام نیز بر آن تاکید خاصی شده است و این نقطه اشتراک ادیان الهی و نقطه تفاوت این ادیان با ادیان و مکاتب نوظهور و بی‌پایه و اساس است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به حقوق اقلیت‌های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی به درستی، بر رعایت حقوق اقلیت‌های دینی تاکید شده است و برحسب شرع و دین مبین اسلام نیز همه ما موظف به رعایت و احترام به حقوق آنان هستیم.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: مشکلات و مسایل حقوقی و قضایی مربوط به اقلیت‌های دینی که نیاز به قانون دارد می‌تواند در چارچوب طرح‌ها یا لوایحی از طریق مجلس شورای اسلامی مطرح شود و پس از نهایی شدن و تصویب در اختیار قوه قضاییه قرار گیرد.

آملی لاریجانی همچنین با تاکید بر توجه بیشتر به بازدارندگی مجازات‌ها علیه متجاوزان به حقوق اقلیت‌های دینی به عنوان رویکردی مناسب در مقابله و کاهش جرایم علیه پیروان اقلیت‌های دینی در کشور، از آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری در این زمینه خبر داد.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، در این دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از زحمات مسئولان در حفظ حقوق اقلیت‌های دینی، پیروان تمام ادیان الهی را در کشور حامی و پشتیبان ایران و نظام جمهوری اسلامی عنوان کردند و با ذکر برخی از همراهی‌های اقلیت‌های دینی، حضور در حماسه دفاع مقدس را یکی از بارزترین نمونه‌های آن برشمردند.