پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران - پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران – LAWYERNEWS

گزارش و گفتگو

Page 1 of 712345...Last »

تعمیرات کلی مورد اجاره بر عهده مالک است (منبع حمایت)

بر اساس تعریف قانون مدنی «اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر، مالک منافع عین مستاجره می‌شود، اجاره‌دهنده را موجر و اجاره‌کننده را مستاجر و مورد اجاره را عین مستاجره می‌گویند» موجر باید مالک منفعتی باشد که آن را... (ادامه مطلب)

فسخ نکاح

عقد نکاح، به دلیل ویژگی‌های خاصش، با سایر عقود تفاوت‌های زیادی دارد. هر چند در این عقد هم در صورت بروز عواملی، عقد فسخ خواهد شد، اما نکاح به عنوان یک عقد محترم و متعالی، به راحتی قابل فسخ نیست... (ادامه مطلب)

اسماعیلی گفت: قانون آیین دادرسی کیفری به روند دادرسی در پرونده‌های قضایی کمک شایانی می‌کند

غلامحسین اسماعیلی  با اشاره به نقش موثر قانون آیین دادرسی کیفری در روند دادرسی به پرونده‌های قضایی اظهارکرد: قانون جدید آیین دادرسی کیفری از حیث محتوایی قانونی مترقی است که تاسیسات حقوقی نوینی را دراین قانون شاهد هستیم که به... (ادامه مطلب)

دادستان عمومی و انقلاب تهران:

دادستان عمومی و انقلاب تهران:

نشست مشترک دادستانی تهران و فرماندهی نیروی انتظامی روز یکشنبه ۲۶/۱۱/۱۳۹۴ با حضور سردار اشتری، معاونان دادسرای عمومی و انقلاب تهران و دادستان‌های شهرستانها و روسای حوزه‌های قضایی استان تهران به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب... (ادامه مطلب)

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نود و دومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و تبریک روز پرستار با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مردم کشورمان با حضور خود در... (ادامه مطلب)

تهیه پیش نویس اولیه اصلاح قانون اجرای احکام مدنی

سید جعفر کاظم پور با اشاره به بروز رسانی لایحه اصلاح قانون اجرای احکام مدنی اظهارکرد: ۴۰ سال از تصویب لایحه اصلاح قانون اجرای احکام مدنی می گذرد در حالی که نظام حقوقی در مرحله اجرا دچار تحول هایی شده... (ادامه مطلب)

عدم اطلاع دقیق جامعه بین المللی از واقعیت‌های حقوق بشری ایران

عدم اطلاع دقیق جامعه بین المللی از واقعیت‌های حقوق بشری ایران

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  دکتر محمد جواد لاریجانی در دیدار با کوئیچی میزوشیما با استقبال از درخواست طرف ژاپنی برای گسترش تعامل و همکاری ها در زمینه حقوق بشر گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر... (ادامه مطلب)

معاون اول دستگاه قضا امشب در برنامه زنده نگاه یک حضور می‌یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول دستگاه قضا امشب در برنامه نگاه یک حضور می‌یابد. برنامه نگاه یک هر هفته شنبه‎ها ساعت ۲۲:۵۰ از شبکه یک سیما بطور زنده روی آنتن می‌رود و شخصیت‌های سیاسی و مسئولان نظام در... (ادامه مطلب)

معتاد در صورت تجاهر، مجرم است

معتاد در صورت تجاهر، مجرم است

معاون قضایی دادستان کل کشور با تاکید بر برخورد قاطع با متهمان و مجرمان مواد مخدر،گفت: براساس قانون سال ۸۹، معتاد صرف داشتن اعتیاد مجرم نیست اما در صورت تجاهر، مجرم محسوب می شود. حسین ذبحی درخصوص اینکه آیا معتاد... (ادامه مطلب)

همکاری‌ شهرداری ‌و قوه‌ قضاییه‌ موثر در پیشگیری از آسیب‌های‌ اجتماعی

همکاری‌ شهرداری ‌و قوه‌ قضاییه‌ موثر در پیشگیری از آسیب‌های‌ اجتماعی

مدیرعامل ستاد دیه کشور با تاکید بر ضرورت همکاری سه جانبه شهرداری تهران، ستاد دیه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: این همکاری ضمن کنترل آسیب‌های‌اجتماعی از وقوع آن نیز پیشگیری می‌کند. اسدالله جولایی مدیرعامل... (ادامه مطلب)

Page 1 of 712345...Last »