×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

رییس قوه قضاییه گفت: حامیان فتنه‌گران پس از انتخابات در کشور ما امروز از ستمگران جهان اسلام حمایت می‌کنند و در مقابل مردم کشورهای اسلامی ایستاده‌اند.

 آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه روز یکشنبه مسوولان عالی قضایی با اشاره به حوادث مهم منطقه، خیزش اسلامی مردم مسلمان منطقه را حاکی از اوج‌گیری جنبش عظیم بیداری اسلامی دانست و تصریح کرد: این حرکت که از سال‌ها قبل آغاز شده و حرکت‌های سریع و غیر منتظره در تونس و مصر و یمن و دیگر کشورهای منطقه، همه را متحیر ساخته است.

وی افزود: ملت‌های مسلمان باید به‌هوش باشند زیرا قدرت‌های غربی به دنبال چهره‌ساختن مهره‌های وابسته به خود و تحمیل آنان بر مردم ستمدیده هستند.

وی خاطرنشان کرد: برخوردهای ظالمانه غرب که در همه جا آشکار است، در این‌جا هم خود را به خوبی نشان می‌دهد. آن‌ها در مقابل حرکت عظیم مردم در تونس، مصر، یمن و … هنوز هم از حکومت‌های جائر و فاسد حمایت می‌کنند و پیوسته پیام همدردی می‌فرستند.

رییس قوه قضاییه افزود: کشورهای غربی هیچ وقت دوست و خیرخواه مسلمانان نبوده و نیستند. مناسب می‌بینم به این نکته هم اشاره کنم که فتنه‌گران بعد از انتخابات در کشور ما چطور متوجه این نکته نبودند که در پناه حمایت استعمارگران موجب پاره‌ای از اغتشاشات در کشور شده‌اند؟ آیا همین نکته برایشان کافی نیست که همان حمایت‌گران دیروز آنان، امروز از ستمگران جهان اسلام حمایت می‌کنند و در مقابل مردم کشورهای اسلامی ایستاده‌اند؟ این علامت کافی نیست؟

وی ابراز امیدواری کرد که مجاهدت مسلمانان در همه جای دنیای عظیم اسلام، به بار بنشیند و کشورهای مسلمان به استقلال واقعی خود برسند و در پناه تعالیم اسلام به پیشرفت، تکامل و تعالی خود ادامه دهند.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر، انقلاب اسلامی را ظهور مجدد ارزش‌های الهی در این سرزمین دانست و اظهار کرد: عقیده راسخ حضرت امام(ره) و خلوص او نه فقط ملت ما که همه مسلمانان جهان را شیفته و وامدار خود ساخته است. انقلاب اسلامی ما نشان داد که در مقابل ظلم و عدوان ستمگران، بی‌سلاح هم می‌توان ایستاد. انقلابی که تا مدت‌ها جهان را در بهت فرو برده بود.

آملی لاریجانی افزود: ما امیدواریم نهضتی که با مجاهدت مجاهدان و خصوصا رهبری بزرگ آن شروع شد و با خون شهیدان آبیاری گشت، همچنان به راه تعالی و تکامل خویش ادامه دهد و در تمام جهان نورافشانی کند.

وی در ابتدای جلسه مسوولان عالی قضایی با تسلیت ارتحال پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) سبط گرامی پیامبر و شهادت علی بن موسی‌الرضا امام ناطق به حق، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) حلقه اتصال بین زمین و آسمان یعنی عالم ربوبی بود و با دریافت وحی، حلقه اتصال بین مردم و خدای متعال بود. وجود عزیزی که در راه هدایت و نجات انسان‌ها، بیشترین رنج‌ها را متحمل شد تا جایی که خداوند متعال فرمود «طه ما انزلنا علیک القرآن لتشقی الا تذکره لمن یخشی.»

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) که خاتم پیامبران بود همچون چراغی روشن در تاریکی جهل و ضلالت، برای کل بشریت بوده و هست. «یا ایها النبی انا ارسلناک شاهدا و مبشرا و نذیرا و داعیا الی الله باذنه و سراجا منیرا» .

رییس قوه قضاییه با بیان این‌که «امروز بشریت تشنه معنویت است»، تعالیم پیامبر اکرم(ص) را مشحون از آموزه‌های معنوی و الهی که همچون آبی گوارا، سیراب کننده این تشنگی است، دانست و افزود: باید تعالیم پیامبران الهی و خصوصا پیامبر خاتم (ص) را فهمید و فهم حقیقی این تعالیم بدون طهارت باطن ممکن نیست. البته الفاظ و عبارات فهم می‌شوند اما فهمی داریم و فهمی. وحیی که پیامبر عظیم‌الشان اسلام در عالی‌ترین مقامات معنوی دریافت می‌کند، چگونه می‌شود به فهم هر کسی در‌آید؟ خداوند در سوره نجم می‌فرماید «ان هو الا وحی یوحی، علمه شدید القوی، ذو مره فاستوی، و هو بالافق الاعلی، ثم دنا فتدلی، فکان قاب قوسین او ادنی، فاوحی الی عبده ما اوحی».

وی خاطرنشان کرد: ما شیعیان مفتخریم که ائمه اطهار علیهم السلام در راه فهم خطابات قرآنی به ما مدد رسانده‌اند و قفل‌های کلام را گشوده‌اند ولی در هر حال طهارت مخاطب و تعالی او هم لازم است و همانطور که در قرآن کریم آمده است، به پیامبر اکرم(ص) عرض می‌کنیم «یا رسول الله! با قلبی شکسته از دوری‌ها و معاصی و آلودگی‌ها به پیشگاه تو آمده‌ایم»؛ چنانکه حق‌تعالی فرمود «ولو انهم اذ ظلموا انفسهم جاءوک فاستغفروا الله و استغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما». یا رسول‌الله تو رحمت واسعه‌ای، مومنان را دریاب و خاصه شیعیان اهل بیتت را که سخت نیازمندند و ما می‌دانیم که روش و منش شما رد کردن سائلان از درگاهتان نیست.

در این جلسه بحث راجع به پیشنهاد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و سردفتران ازدواج و طلاق ادامه یافت و درباره موادی دیگر از آن اتخاذ تصمیم شد.