×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

13901129000433_PhotoAدادگاه تجدیدنظر استان کردستان، نامادری سنگدل سقزی را به اتهام کودک آزاری و ضرب و جرح دختر ۷ ساله‌ی خانواده همسرش، به ۵ سال حبس و پرداخت بیش از دو دیه کامله انسان محکوم کرده است.

شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان «شریفه محمدی» نامادری سنگدل ۲۴ ساله را به اتهام ضرب و جرح عمدی و کودک‌آزاری «فائزه» با استناد به گزارشات پزشکی قانونی، شهادت شهود، اظهارات شکات و شهادت پرسنل مدرسه‌ای که طفل در آنجا www.moneycoinstar.com مشغول به تحصیل بوده است، به ۵ سال حبس و پرداخت بیش از دو دیه کامله انسان محکوم کرده است.

متهمه خانه‌دار و فاقد سابقه کیفری و اهل و ساکن سقز است که در زمان برگزاری دادگاه با قید وثیقه آزاد بوده است. او که با کیفرخواست دادستانی سقز به دادگاه معرفی شده، علاوه بر حبس در خصوص جنایات ذیل نیز به پرداخت دیه محکوم شده است:

۱- کبودی در حال جذب ناشی از ضربه جسم سخت در قدام بازوی راست و خلف بازوی چپ مجموعا – سه دینار.

۲- جوشگاه جراحت بهبود یافته مطابق با سوختگی ناشی از تماس جسم داغ در ناحیه شرمگاه و بالای سه تیغ لگن خلفی – مجموعا یکصدم دیه کامله.

۳- خراشیدگی در حد حارصه در ناحیه تناسلی خارجی طرف چپ – نیم صدم دیه کامله.

۴- سوختگی در حد حارصه در ناحیه شرمگاه ستیغ لگنی خلفی – به میزان ارش یک صدم دیه کامله.

۵- استقرار به حالت زندگی نباتی – دیه کامله انسان.

۶- جنایت عدم ضبط ادرار و مدفوع – یک فقره دیه کامله زن مسلمان.

۷- فلج شدگی دو دست (فقدان حرکت دست‌ها) – دو فقره دو ثلث از نصف دیه کامله زن مسلمان.

۸- بابت فلج شدگی دو پا (فقدان حرکت پاها) – دو فقره دو ثلث از نصف دیه کامله زن مسلمان.

دادگاه هم‌چنین علاوه بر پرداخت شرح ماوقع دیه جراحات وارده، متهمه را از حیث جنبه عمومی جرم مستند به ماده ۶۱۴ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۵ سال حبس – به جای ۶ ماه حبس تعیینی دادگاه بدوی – محکوم کرده است.

شعبه نهم دادگاه تجدید استان کردستان، در استدلال صدور رای آورده است که با توجه به اینکه در اثر ضربه وارده به مغز طفل، او دچار زندگی نباتی شده و قادر به دفع و کنترل ارادی ادرار و مدفوع خود نمی‌باشد و هر دو دست و پاهای وی دچار فقدان حرکت ارادی شده (فلج‌شدگی) و به علاوه چون ضربه وارد شده به کودک باعث نقص عضو و فقدان منافع اعضای او شده و مطابق قواعد کلی حقوق جزای عمومی و با توجه به نص صریح ماده ۴۶ قانون مجازات اسلامی، هرگاه فعل واحدی دارای عناوین متعدد باشد، مجازات اشد قابل اعمال است و با توجه به ماده ۸ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان معیوب مصوب ۲۵ آذر ۸۱ که به صراحت به این امر تصریح دارد، این رای صادر شده است.

گزارش آخرین وضعیت «فائزه» طی روز‌های اخیر بر روی خروجی ایسنا قرار گرفت و حکایت از دردناک بودن زندگی او داشت، وضعیتی که تغییرش این روز‌ها به کمک‌های نیکوکاران وابسته است تا شاید «فائزه» بی‌دفاع با طی مراحل درمان بتواند دوباره به زندگی بازگردد…البته شاید!

این رای در پی این کودک‌آزاری هولناک و در شهریور ۹۰ صادر شده است.

رای دادگاه بدوی در پرونده کودک‌آزاری
رای دادگاه تجدیدنظر پرونده کودک آزاری

مدارک پزشکی و معالجات «فائزه»

مدارک پزشکی و معالجات «فائزه»

مدارک پزشکی و معالجات «فائزه»

مدارک پزشکی و معالجات «فائزه»