×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

دادستان کل کشور گفت: با دستگیری عبدالمالک ریگی که اقدام بزرگ انجام‌شده توسط سربازان گمنام وزارت اطلاعات بود، برگ زرین دیگری به افتخارات ملت هم‌چنین دستگاه اطلاعات و امنیت کشور افزوده شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه دومین همایش طب و قضا در جمع خبرنگاران با تبریک دستگیری عبدالمالک ریگی به سربازان گمنام امام زمان(عج) و مردم اظهار کرد: هنوز برای این که بخواهیم درباره زمان و مکان محاکمه ریگی نظر دهیم خیلی زود است؛ چرا که پرونده هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

دادستان کل کشور ادامه داد: این شرور تروریست با چندین سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته و از چندین کشور از جمله آمریکا حمایت می‌شده است که در این زمینه باید تحقیقات جامعی انجام شود.

وی گفت: پس از انجام تحقیقات کامل، زمان و مکان رسیدگی و مجازات ریگی اعلام خواهد شد.

محسنی اژه‌ای در بیان اعمال فشارهای کشورهای غربی برای محاکمه این شرور نیز تصریح کرد: این فشارها همیشه بوده و محاکمه وی هیچ ربطی به بیگانگان ندارد. اتفاقا ما باید با قاطعیت از کشورهای بیگانه پاسخ بخواهیم که چطور از یک تروریست جانی که ده‌ها جنایت را در شرق کشور انجام داده حمایت کرده‌اند.

دادستان کل کشور درباره مقابله با شکل‌گیری مجدد گروهک‌های تروریستی نیز خاطرنشان کرد: سرویس‌های دشمن همواره تلاش می‌کنند با تشکیل این گروهک‌ها در کشور ناامنی ایجاد کنند، اما با هوشیاری مردم و تمام دستگاه‌ها این تلاش‌ها ناموفق بوده است.

وی افزود: امروز امنیت ایران در مقایسه با کشورهای همسایه از جمله عراق، پاکستان، افغانستان و بسیاری از کشورهای دیگر مثال‌زدنی است و همین اقدامات دلسوزانه و آگاهانه بوده که در مقابل تمام آن‌ها ایستاده و خواهد ایستاد تا نمونه کوچک دیگری هم شکل نگیرد.

محسنی اژه‌ای در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر واکنش دستگاه قضایی با توجه به فاش شدن نقش کشورهای بیگانه در حمایت از ریگی اظهار کرد: دستگاه‌های سیاسی و مقامات قضایی در حال تکمیل بازجویی‌ها هستند تا پس از آن اقدامات سیاسی و قضایی را برای احقاق حق در مقابل کشورهایی که از این فرد تروریست حمایت کرده‌اند، انجام دهند.

وی هم‌چنین در بیان نقش دستگیری این فرد در ایجاد وحدت میان شیعه و سنی گفت: تمام مردم کشور، نظام و انقلاب مخالف شرارت هستند و طبق خبرهای روز گذشته مردم شیعه و سنی از دستگیری این شرور بسیار شادمان هستند؛ حتی طایفه خود ریگی نیز از این اقدام بسیار شادمان بوده‌اند و به دنبال آن هستند که با قاطعیت با وی برخورد شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: ارتباط بین شیعه و سنی با این اقدام استحکام یافت و این موضوع نشانه‌ای بود تا همه بدانند بین شیعه و سنی تفرقه‌ای نیست و این فرد وابسته به سرویس بیگانه و به‌خصوص غرب است که از اول دشمن ما بود.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگر سخنانش درباره کمک به برخی خبرنگاران بازداشت شده در ارتباط با مسائل سیاسی در ایام نوروز، به یکی از خبرنگاران گفت: به طور کلی مسوولان جمهوری اسلامی در تمام بخش‌ها هیچ‌گاه نمی‌خواهند کسی در زندان باشد؛ مگر کسی که مضر به منافع ملی و آزادی مردم است؛ قطعا وقتی این فرد در بیرون از زندان باشد فساد به بار می‌آورد.

وی افزود: کسانی که در این دایره نباشند و مضراتی نداشته باشند در ایام خاص از تخفیف، مرخصی و آزادی مشروط استفاده می‌کنند؛ به طوری که عفوهای جمهوری اسلامی این‌قدر افزایش یافته که حتی مورد اعتراض مردم قرار گرفته است.

دادستان کل کشور اظهار کرد: اگر فرد خطاکار اظهار ندامت و توبه کند و شاکی خصوصی نیز نداشته باشد قطعا مورد عفو و یا تخفیف قرار می‌گیرد.

وی افزود: در جریان‌های اخیر هم همین‌گونه است و اگر کسانی که در اغتشاشات اخیر دستگیر شده‌اند و پرونده دارند واقعا توبه و خساراتی را که وارد کرده‌اند جبران و مسیر گذشته خود را اصلاح کنند حتما در دادگاه تجدید نظر مورد کمک قرار خواهند گرفت.

محسنی اژه‌ای درباره محاکمه عوامل اصلی اغتشاشات نیز به یکی از خبرنگاران گفت: مردم با افتخاری که در روز ۲۲ بهمن‌ماه آفریدند دو حرف صریح زدند؛ اول این که به دشمن گفتند خیال نکند با این تبلیغات و شیطنت‌ها می‌تواند مردم ایران را نسبت به خواسته‌های نامشروعش در مقابل اسلام، نظام و کشور، به مدارا وادار کند.

وی ادامه داد: حرف دوم مردم نیز این بود که کسانی که فریب دشمن را خورده‌اند و یا غفلت کرده‌اند از این خواب بیدار شوند و اگر بیدار نشوند مردم به گونه دیگری با آن‌ها برخورد خواهند کرد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‌های مردم از دستگاه قضایی و دیگر دستگاه‌های مسوول این بود که اگر این‌ها بخواهند به فتنه‌گری، شرارت و قانون‌شکنی خود ادامه دهند حتما باید با آن‌ها برخورد شود و دستگاه قضا هم قطعا برخورد خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی اقدامات هنوز در حال ادامه است نیز اظهار کرد: بعد از اتمام حجت‌ها هر اقدامی که در هر فضایی ادامه یابد، حتما برخورد شدیدتری با آن خواهد شد.

محسنی اژه‌ای گفت: به عنوان نمونه برخی زمزمه‌هایی هست که به مناسبت روزهای پایانی سال در برخی گوشه و کنار اقداماتی را انجام دهند که اطمینان داشته باشند بعد از این همه اتمام حجت انجام شده، برخورد سختی با آن‌ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افراد خطاکار قطعا دستگیر می‌شوند و حتی امکان دارد شیرینی تعطیلات سال جدید را نیز را از خانواده خود سلب کنند.