×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با گرامیداشت دهه فجر و روز ۲۲ بهمن و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) گفت: حادثه عظیم انقلاب اسلامی ایران حادثه ای بی بدیل در تاریخ منطقه و جهان بود و کشورهای سلطه گر هرگز گمان نمی بردند مردمی با دست های خالی، چنین انقلابی بر پا کنند و پس از آن نیز با صلابت و اقتدار در مقابل تمام دشمنی ها، شرارت ها و توطئه های آنها بایستند.

تکیه بر ارزش های الهی، رمز بقای انقلاب اسلامی

آیت الله آملی لاریجانی اتکا به «حضور مردم» و «ارزش های الهی و معنوی» را دو رکن اساسی انقلاب اسلامی ایران برشمرد و با تاکید بر اینکه تکیه بر ارزشهای الهی، معنوی و اخلاقی تفاوت بارز این انقلاب و سایر انقلاب های جهان بوده است افزود: در کنار حمایت گسترده مردمی از انقلاب اسلامی ایران، باید گفت آرمان ها و اهدافی که بر پایه ارزش های الهی ترسیم شده است ماهیتاً این انقلاب را از دیگر انقلاب ها جدا کرده و موجب ماندگاری و اقتدار آن نیز شده است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «مردم، نظام و انقلاب را از آن خود می دانند و تا زمانی که چنین است بقای این انقلاب تضمین شده است» به وظیفه سنگین مسئولان در قبال حضور و حمایت چشمگیر مردم از انقلاب نیز اشاره و اظهار کرد: مسئولان همگی، عقلاً و شرعاً وظیفه دارند از ارزش های انقلاب و اسلام دفاع کنند و نگذارند که در پناه سخنان ناصحیح دشمن در درون و بیرون از کشور این ارزش ها کمرنگ شود.

چراغ سبز به دشمنان نشان ندهید

آیت الله آملی لاریجانی افزود: دشمنان این نظام با هر وسیله ای که می توانستند در مقابل انقلاب ایستادند و شرارت کردند و متاسفانه کسانی هم در درون کشور برای کمرنگ کردن حضور مردم و دلسرد کردن آنان همراهی کردند؛ اما این انقلاب توانست با حضور و حمایت مردم با صلابت به راه خود ادامه دهد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «افرادی در داخل کشور گمان نکنند که با چراغ سبز نشان دادن به دشمن می توانند مسیر انقلاب را عوض کنند» تاکید کرد: انقلاب ایران ماهیت اسلامی دارد و با نظام های سکولاری تناسبی ندارد. نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران بر محور ولایت فقیه است.

آیت الله آملی لاریجانی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را تجلّی وحدت کشور و نشانه اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و گفت: مردم و مسئولان با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با صدایی رسا و منسجم، علیه سلطه گران فریاد می زنند و تا زمانی که مردم حضور دارند این انقلاب باقی است و زیر بار سلطه گران نخواهد رفت.

رئیس دستگاه قضا به برخی ادعاهای نمایندگان کنگره آمریکا در خصوص نظارت بر انتخابات ایران اشاره کرد و افزود: مردم ما به هیچ وجه به اجانب اجازه چنین تحرکاتی را نخواهند داد و دوران حضور بیگانه در این کشور تمام شده است.

آیت الله آملی لاریجانی انتخابات مجلس و خبرگان رهبری را انتخاباتی سرنوشت ساز اعلام کرد و گفت: نهادهای نظارتی و اجرایی در کنار حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات باید به وظیفه خود عمل کنند تا حقی از نامزدهای انتخاباتی و حقوق عامه ملت تضییع نشود.
رئیس قوه قضاییه افزود: نهادهای نظارتی با نظارت دقیق خود مانع از ورود نااهلان به مجلس شوند و تضعیف این نهادها کار ناصحیحی است.

آیت الله آملی لاریجانی نگرانی برخی کشورهای منطقه در مورد نحوه برگزاری انتخابات ایران در حالی که خودشان تا به حال روی هیچ انتخاباتی ندیده اند را کاملا بی اساس و نامعقول خواند و گفت: نباید برخی در داخل کشور سخنانی بر زبان بیاورند که دشمنان را به وسوسه بیاندازد و اگر در درون کشور انتقادی هم وجود دارد باید از مسیر قانونی و به صورت کاملا مستدل و منطقی ارائه شود.

خبرهای خوش از پیروزی جبهه مقاومت

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک پیروزی های اخیر جبهه مقاومت در سوریه تصریح کرد: بحمدالله خبرهای خوشی از پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت به گوش می رسد که در عین حال، دغدغه های متناقض برخی کشورهای مرتجع منطقه و آمریکا را که ادعا می کردند جبهه ای واحد علیه داعش به راه انداخته اند آشکار کرده است.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: کشورهایی که مدعی تشکیل جبهه واحد برای مبارزه علیه داعش بوده اند اکنون از پیروزی های بدست آمده ابراز نگرانی می کنند و حتی تا مرحله اعزام نیروی نظامی برای مقابله با این پیروزی ها پیش رفته اند که باید به حال چنین ادعاهایی تاسف خورد.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: مردم سوریه با مقاومت جانانه خود علیه دشمنان اجازه ورود نیروهای متجاوز بیگانه را به این کشور نخواهند داد و با مقاومت نیروهای نظامی و کمک نیروهای مردمی این شر عظیم را دفع خواهند کرد.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان روز نیروی هوایی و یاد و خاطره همراهی و جانفشانی همافران نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی ادامه یافت.