×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 16 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

دادستان کل کشور با اشاره به تهدیدات موجود گفت: با تمام وجود در مقابل هرگونه تهدید در کشور اقدام قاطع انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب اهواز که روز پنج‌شنبه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در همه عالم ارتش، سرباز، جنگ و… وجود دارد ولی تفاوت آنها با ما این است که ما مقدسیم، قضای مقدس و نظام مقدس و هیچ قدسیتی جز در پرتو ارتباط با قدوس اتفاق نمی افتد.

وی در رابطه با شرایط قدسیت عنوان کرد: شرط اول قدسیت آن است که شاکله و سازوکار و ساختار ما قدسی باشد، یعنی اتصال به وحی. دومین شرط قدسیت باید و نباید حاکم بر نظام و نظام لایه‌های اجتماعی است. یعنی حاکمیت خدا در قضا، دفاع و همه نظام را قدسی می کند. رأی خلاف شرع، اعتبار ندارد.

دادستان کل کشور ادامه داد: سومین شرط قدسیت عبارت است از عمل کارگزار که باید برای خدا و قدسی باشد.

وی افزود: حقیقت آن است که مردم قضای ما را قضای امیرالمومنین می دانند و توقع آنان از قلم قاضی، قلم قضای امیرالمومینین و قضا در تراز امیرالمومنین است.

رئیسی با بیان این که قدسیت باید از تهدید مصون باشد، گفت: این قداست و قدسیت تهدید می شود؛ مانند اهانت به جان جانان عالم هستی، وجود مقدس پیامبر اکرم(ص). تهدید آنان برای این که می خواستند بفهمند آیا می توانند حساسیت سنجی کنند و قداست شکنی کنند یا خیر.

وی تصریح کرد: تهدیدهای مختلفی می خواهند این قداست را از بین ببرند و مرزبانان باید مراقبت کنند که این قدسیت نشکند. در این میان، دادستان نیز در رصد کردن و زمان شناسی و اقدام به موقع و متناسب، نقش مهمی دارد.

دادستان کل کشور گفت: نباید اجازه بدهیم که فساد در جایی از کشور لانه کند.

وی با اشاره به شرایط استان خوزستان، عنوان کرد: استان خوزستان از لحاظ اختصاص نیروی انسانی اولویت دارد، چه نیروی اداری و چه قاضی و ما پیگیری می کنیم که حتما نیروی قاضی به خوزستان اختصاص یابد و از سوی دیگر نیز قضاتی که سالهای زیادی در خوزستان هستند و متقاضی به مراکز دیگر هستند، امکان انتقال داشته باشند.

وی افزود: اعتماد و رضایت مدیران و بزرگان به خوزستان سرمایه ای بسیار با ارزش است و نشان از تلاش و اخلاص و پیگیری آنها دارد.

حسین پویا، دادستان اهواز نیز در این مراسم اظهار کرد: محوریت مدیریت ما اخلاق است و بر همین محوریت ادامه می دهیم.

وی افزود: آنچه در دادسرا بر آن تاکید داریم اصرار بر حفظ نظم کاری و امور اداری است که مورد تایید ریاست محترم قوه قضاییه است.

پویا ادامه داد: وظیفه اصلی دادستان برخورد با ناامنی‌ها است. اعتقاد من بر این است که باید با کسانی که جرم می‌کنند و کسانی که جرم خود را تکرار می کنند، برخورد جدی کرد.

وی گفت: برای جلوگیری از تکرار جرم به ویژه سرقت، باید حد سرقت را احیا کنیم.