اولین شرط قضاوت این است که فرد از حیث خود ساختگی شایستگی داشته باشد

اولین شرط قضاوت این است که فرد از حیث خود ساختگی شایستگی داشته باشد

به گزارش لایر نیوز-حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در جمع قضات استان خراسان شمالی گفت: اولین شرط قضاوت این است که فرد از حیث خود ساختگی شایستگی داشته باشد که منظور همان عدالت است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به شروط قضاوت و ابزارهای عدالت خاطرنشان کرد: داشتن علم و آگاهی و آشنایی با فقه و قانون که ابزار کار قضات هستند نیز از دیگر شروط عدالت است.

وی با تاکید بر اهمیت قضاوت و جایگاه آن در دین مبین اسلام تصریح کرد: یکی از نیازهای جدی و فوق العاده ای که در دستگاه قضا احساس می‌شود، مسئله تطبیق مسائل با قانون است.

این مقام مسئول ادامه داد: قانون در حال تغییر است و برای آشنایی با تغییرات و ساز وکارهای جدید آن باید جلسات رایزنی، مباحثه و تبادل نظر را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

دادستان کل کشور با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولین قوه قضائیه گفت: دستگاه قضا باید به فرموده مقام عظمای ولایت انقلابی باشد و انقلابی عمل کند؛ البته انقلابی‌گری بر خلاف برخی تبلیغات دروغین، تندروی نیست بلکه یعنی عادلانه، خردمندانه، دقیق، دلسوزانه، منصفانه، قاطعانه و بدون رو در بایستی باشد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با ارائه گزارشی از وضعیت جمعیت، وضعیت اقتصادی، فرهنگی، مذهبی، آموزشی و … عملکرد دستگاه قضایی این استان را در سال ۹۴ و شش ماهه نخست سال ۹۵ تشریح کرد.

نظرات بسته است.