×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  دکتر محمد جواد لاریجانی در دیدار با کوئیچی میزوشیما با استقبال از درخواست طرف ژاپنی برای گسترش تعامل و همکاری ها در زمینه حقوق بشر گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر تعامل و همکاری در خصوص حقوق بشر با همه کشورهای علاقه مند و جامعه بین المللی تاکید داشته و در حال حاضر نیز با تعداد قابل توجهی از کشورها از جمله کشورهای اروپایی و آسیایی تعامل و همکاری حقوق بشری دارد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در این دیدار بخش قابل توجهی از هجمه های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران را به دلیل خصومت های تعدادی از کشورهای غربی با کشورمان  دانست و افزود: عدم اطلاع دقیق کشورها و جامعه بین المللی از واقعیت های حقوق بشری ایران، دلیل دیگری در ایجاد تصویر منفی از ایران در جهان است.

محمدجواد لاریجانی در ادامه خواستار نقش آفرینی سازنده ژاپن در موضوع حقوق بشر ایران و انعکاس واقعیت های حقوق بشری کشورمان به جامعه بین المللی شد.

در این دیدارکوئیچی میزوشیما، سفیر در امور سازمان ملل وزارت خارجه ژاپن و رئیس هیات اعزامی به تهران نیز با اشاره به بازدید هیات کشورش از زندان اوین، گفت: تصویر جهان از وضعیت حقوق بشر ایران غیرواقعی و نادرست است.

وی که به منظور برگزاری یازدهمین دور گفتگوهای حقوق بشری  به ایران آمده، خواستار تغییر این وضعیت و تعامل بیشتر جامعه جهانی با ایران شد.

میزوشیما همچنین نقش ایران در منطقه و جهان را کلیدی دانست و افزود: توکیو خواستار تعمیق روابط با تهران در تمام زمینه ها است و همکاری دو کشور در زمینه حقوق بشر در عرصه ها و مجامع بین المللی از جمله زمینه های مهم روابط ایران و ژاپن است.