×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

دادگاه پرونده نفتی امروز با حضور متهمان این پرونده به صورت علنی برگزار می شود.
تاکنون ۲۴ جلسه از رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی میلیاردر نفتی و دو متهم دیگر پرونده نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شده است که جز یک جلسه، بقیه علنی بود.
رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی پیش تر در گفت و گو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا با بیان اینکه در جلسه بیست و چهارم دادگاه یک ماه به موکلش (زنجانی ) برای پرداخت بدهی وزارت نفت مهلت داده شد، ادامه داد: پس از آن دوباره یک ماه دیگر تا پایان بهمن ماه از دادگاه مهلت خواستیم که هنوز این مهلت تمام نشده است و قرار بود که پس از پایان مهلت قانونی برای پرداخت این بدهی، جلسه بیست و پنجم دادگاه برگزار شود.
کوهپایه زاده ضمن گلایه از برگزاری زود هنگام جلسه این هفته دادگاه افزود: حسب تصمیم قبلی دادگاه موکل من یک ماه برای پرداخت بدهی فرصت داشت و هنوز این مهلت تمام نشده است، اما تشخیص دادگاه این بود که این جلسه را برگزار کند.
وکیل بابک زنجانی خاطرنشان کرد: در این جلسه بایستی به اظهارات نماینده دادستان جواب بدهیم چرا که در حدود یک و نیم جلسه قبلی نماینده دادستان اظهارات خود را ارائه کرده است و اکنون باید وکیل، پاسخگو باشد.
وی ادامه داد: پس از اظهارات وکیل مدافع بابک زنجانی اگر رسیدگی خاصی نباشد وارد مرحله آخر می شود که در این مرحله اخذ آخرین دفاع از متهم و وکلیش است.
کوهپایه زاده در پاسخ به این سوال ایرنا که آیا این آخرین جلسه رسیدگی به پرونده نفتی است یا نه، گفت: هنوز مشخص نیست و این موضوع به دستور کار دادگاه بستگی دارد.
وکیل بابک زنجانی درباره پرداخت یا عدم پرداخت بدهی موکلش به شرکت نفت تصریح کرد: این موضوع در حال انجام است و دادگاه نیز در جریان اتفاقات قرار دارد که چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی در حال انجام است.
قاضی صلواتی در پایان جلسه بیست و چهارم در ۲۹ آذر امسال با موافقت درخواست استمهال بابک زنجانی و وکیل مدافع وی، یک ماه به زنجانی فرصت داد تا بدهی به شرکت نفت را پرداخت کند؛ حدود سه روز قبل از موعد در تایخ ۲۶ دیماه امسال نشستی با حضور شرکت نفت، بانک مرکزی، شرکت اچ کی و بابک زنجانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد و در این جلسه مقرر شد بانک مرکزی شماره حسابی به دادگاه اعلام تا بابک زنجانی بدهی خود را به این شماره حساب واریز کند.
البته با توجه به رفع کامل نشدن تحریم ها و عدم معرفی شماره حساب از سوی بانک مرکزی، وکیل بابک زنجانی دوباره درخواست استمهال و قاضی صلواتی با موافقت، استمهال را به مدت یکماه تمدید کرد.