×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

دادگستری استان خراسان رضوی اطلاعیه‌ای در خصوص حادثه کاشمر صادر کرد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان خراسان رضوی، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«در پی وقوع یک مورد تجاوز به عنف در روستای قوژد از توابع شهرستان کاشمر و انعکاس رسانه‌ای آن توسط مقامات غیر مسئول، به اطلاع شهروندان عزیز می‌رساند بلافاصله پس از وقوع این حادثه تلخ و تاسف‌بار و شکایت شاکی خصوصی، دستور تحقیقات اولیه و تعقیب متهمان و مظنونان این جنایت هولناک توسط دادگاه کیفری استان خراسان رضوی صادر و متعاقب آن با تلاش بی‌وقفه ماموران انتظامی و ضابطان دستگاه قضایی تعدادی از متهمان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

پرونده تشکیل شده تحت رسیدگی ویژه قرار گرفته و متهمان دستگیر شده با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

قضات محترم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی پس از رسیدگی مقدماتی دستور تعقیب سایر مظنونان این پرونده را صادر کردند و متعاقب آن تحقیقات گسترده در این زمینه ادامه دارد.

گفتنی است به دنبال تلاش مسئولان قضایی و نیروی انتظامی، پرونده در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

دادگستری خراسان رضوی متعاقب دستور ریاست محترم کل دادگستری استان قاطعانه با هر گونه جرایم خشن و منافی عفت از قبیل آنچه در کاشمر گذشت به صورت سریع، دقیق و قانونی برخورد خواهد کرد.

دادگستری خراسان رضوی بدینوسیله به تمامی شهروندان محترم استان این اطمینان را می‌دهد که در چارچوب وظایف قانونی خود با هر گونه جرایم خشن که امنیت و نظم و عفت عمومی را جریحه‌دار کند، شدیدا و قاطعانه برخورد خواهد کرد.

دادگستری خراسان رضوی همچنین از مردم بزرگوار و خانواده‌های محترم می‌خواهد با تمسک به موازین اسلامی و الهی در مسیر پیشگیری از وقوع جرم و سالم‌سازی جامعه اسلامی به ویژه استان پهناور خراسان رضوی یاری‌رسان خدمتگزاران خود در دستگاه قضایی باشند.

گفتنی است نتایج رسیدگی به این پرونده متعاقبا توسط روابط عمومی دادگستری به استحضار شهروندان محترم خواهد رسید.»