پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران - پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران – LAWYERNEWS

امور وکلاء

Page 1 of 1112345...10...Last »

اجازه دهید کانون وکلای دادگستری استقلال خود را حفظ کند

اجازه دهید کانون وکلای دادگستری استقلال خود را حفظ کند

علی مندنی‌پور با اشاره به طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری و قرار گرفتن کانون وکلای دادگستری در زیرمجموعه این وزارتخانه، اظهار کرد: به دنبال تصویب کلیات طرح دو فوریتی نحوه اجرای قسمتی از اصل 160 قانون اساسی در راستای افزایش... (ادامه مطلب)

کشاورز: حقوق مدنی نباید متضمن جلوه‌هایی از خشونت باشد

یک حقوقدان گفت: قانون و حقوق مدنی بنا بر طبع ذاتی خود نباید متضمن جلوه‌هایی و یا آثاری از خشونت باشد. به همین دلیل وقتی صحبت از چالش‌های رفع خشونت در حقوق داخلی می‌شود، بنا به تبادل ذهن متوجه قانون... (ادامه مطلب)

پیکر استاد با مشایعت جامعه حقوقی تشییع شد

مراسم تشییع پیکر استاد کاتوزیان با مشایعت جمع کثیری از حقوقدانان از مقابل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد. به گزارش لایر نیوز- دکترفضل الله موسوی رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، طی سخنانی در... (ادامه مطلب)

شهبازی: دکتر کاتوزیان شاگردان خوبی دارد، اما جانشین نه

یک مدرس حقوق مدنی و از شاگردان استاد ناصر کاتوزیان معتقد است که پدر علم حقوق ایران شاگردان خوبی دارد، اما جانشین ندارد. محمدحسین شهبازی  اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید جناب آقای دکتر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران هستند. ایشان... (ادامه مطلب)

پیام تسلیت اسکودا در پی درگذشت استاد کاتوزیان

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) درگذشت دکتر کاتوزیان را تسلیت گفت. در پیام تسلیت اسکودا آمده است: «همه از اوییم و همه به سوی او باز می‌گردیم درگذشت استاد حقوق و اسوه اخلاق و نمونه شجاعت و شهامت... (ادامه مطلب)

دکتر امیرناصرکاتوزیان درگذشت

دکتر امیرناصر کاتوزیان در یکی از بیمارستان‌های تهران به دلیل بیماری ریوی درگذشت. دکتر ناصر کاتوزیان در هفته‌های اخیر به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود که پس از چند روز به منزل منتقل شد. استاد بازنشسته دانشگاه تهران کتب... (ادامه مطلب)

ارائه مشاوره حقوقی رایگان به همدانی‌ها در هفته قوه قضائیه

به گزارش لایر نیوز- علیرضا ترکستانی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از شعبه سوم انتظامی وکلا و مشاوران حقوقی استان همدان از ارائه مشاوره حقوقی رایگان توسط وکلا و مشاوران حقوقی به عموم مردم در هفته قوه قضائیه خبر... (ادامه مطلب)

آنچه وکلای دادگستری وکارآموزان وکالت ، در امور مالیاتی خود باید بدانند!

این روزها وخصوصا در تیرماه هرسال ، وکلای دادگستری همانند سایر مودیان مالیاتی ، مکلفند ،‌فعالیتهای حرفه ای وشغلی خود را به سازمان امورمالیاتی ، اعلام وچنانچه درآمدی شناسایی کرده باشند، مالیات آنرا براساس  محاسباتی که در اظهارنامه مالیاتی به... (ادامه مطلب)

پیام نورورزی سال 1393 رئیس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی استان همدان و مدیر کل سازمان حقوقدانان بدون مرز

به گزارش لایرنیوز- علیرضا ترکستانی مدیرکل سازمان حقوقدانان بدون مرز و رئیس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی استان همدان  بمناسبت آغاز سال نو پیامی به این شرح منتشر کرد متن این پیام به شرح ذیل است: یا مقلب القلوب... (ادامه مطلب)

کشاورز: نمی‌توان استقلال وکیل را نادیده گرفت

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا)، با بیان اینکه فلسفه وجودی وکالت دفاع آگاهانه در دادگاه‌هاست، افزود: استقلال وکیل امری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.   بهمن کشاورز در سالروز استقلال کانون‌های وکلای دادگستری و روز وکیل‌مدافع... (ادامه مطلب)

Page 1 of 1112345...10...Last »