پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران - پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران – LAWYERNEWS

شورای حل اختلاف همدان

Page 1 of 3123

فتتاح شورای حل اختلاف ویژه صرافی ها

فتتاح شورای حل اختلاف ویژه صرافی ها

معاون قضایی مجتمع شماره ۲۷ شورای حل اختلاف تهران در مراسم افتتاح شورای حل اختلاف ویژه صرافی با اشاره به به اهمیت شوراهای حل اختلاف در کاهش مراجعات مردمی به دادگستری ها اظهارکرد: اصل بنیادین در شاکله شوراهای حل اختلاف... (ادامه مطلب)

مختومه شدن ۵۷هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف

مختومه شدن 57هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، بیژن شیبانی در همایش کارکنان شوراهای حل اختلاف استان که با حضور عبدالحسین قره داغی معاون قضایی و اداری مالی شوراهای حل اختلاف کشور، جمال انصاری رئیس کل دادگستری این استان در... (ادامه مطلب)

قانون شوراهای حل اختلاف

قانون شوراهای حل اختلاف

قانون شوراهای حل اختلاف پس از موافقت مجلس با اجرای آزمایشی آن به مدت سه سال در جلسه علنی مورخ ۱۳۹۴/۸/۱۰ و تأیید شورای محترم نگهبان، ابلاغ گردید. قانون شوراهای حل اختلاف ماده۱ـ به‌منظور حل اختلاف و صلح و سازش... (ادامه مطلب)

قانون شورای حل اختلاف، ۳ سال دیگر به صورت آزمایشی اجرا می‌شود

رییس مرکز شورای حل اختلاف گفت: دوره ۵ ساله آزمایشی قانون شورای حل اختلاف تا یک ماه دیگر به پایان می‌رسد و با اصلاحات مختصری این قانون سه سال دیگر به صورت آزمایشی تمدید می‌شود. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدمهدی احمدی‌میانجی... (ادامه مطلب)

آیت ا…‌آملی لاریجانی: شوراهای حل اختلاف را باید تقویت کرد

آیت ا… آملی لاریجانی  در نشست روسای شوراهای حل اختلاف سراسر کشور با اشاره به مشکلات دستگاه قضایی به ویژه حجم بالای ورودی پرونده‌ها اظهار کرد: تجربه چند سال حضورم در قوه قضاییه نشان می‌دهد که شوراهای حل اختلاف می‌توانند... (ادامه مطلب)

انتصاب ریاست مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور به سمت معاون ریاست قوه قضاییه

به گزارش روابط عمومی و اطلاع­رسانی مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور؛ طی حکمی به تاریخ ۲۱/۲/۹۲ریاست محترم قوه قضائیه، حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمدمهدی احمدی میانجی را به سمت معاون رئیس قوه و رئیس مرکز امور شوراهای... (ادامه مطلب)

اعلام اسامی ۱۵۴ نفر از پذیرفته شدگان آزمون قضاوت ویژه شورای حل اختلاف

معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه اسامی ۱۵۴ نفر از پذیرفته شدگان آزمون ویژه قضات شورای حل اختلاف را اعلام کرد. پذیرفته شدگان باید از ساعت ۱۳ در تاریخ دوم و ششم دی ماه جهت انجام مصاحبه حضوری به محل... (ادامه مطلب)

اجرایی شدن قانون جدید شوراهای حل اختلاف از مهر ۹۲

رییس مرکز شورا‌های حل اختلاف کشور از اجرایی شدن قانون جدید شوراهای حل اختلاف از مهر ۹۲ در سراسر کشور خبر داد. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدمهدی احمدی میانجی طی سخنانی در جمع اعضای منتخب شوراهای حل اختلاف استان کردستان در... (ادامه مطلب)

یک کارشناس حقوقی: شورای حل اختلاف از یک نهاد شبه قضایی به نهاد قضایی تبدیل شده است

یک حقوقدان و استاد دانشگاه معتقد است که نهاد شورای حل اختلاف به دلیل تصدی افراد غیرمتخصص و فاقد دانش حقوقی به نهاد قضایی تبدیل شده که با اتخاذ تصمیمات اشتباه معضلاتی را برای مردم به وجود آورده است. علیرضا... (ادامه مطلب)

برگزاری ۲۱۶ نشست های علمی ماهیانه در ۱۷ حوزه قضائی استان همدان در سال ۱۳۹۰

از جمله مواردی که در طول سال ۱۳۹۰ با نظارت کامل به انجام رسید نشست های علمی ادارات شورهای حل اختلاف تابعه می باشد که با نظارت و دستور معاون محترم قضائی رئیس کل و رئیس شوراهای حل اختلاف استان... (ادامه مطلب)

Page 1 of 3123