پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران - پایگاه اطلاع رسانی حقوقی ایران – LAWYERNEWS

مصوبات

Page 1 of 1012345...10...Last »

استمهال رئیس قوه‌قضائیه از رهبری برای اجرای تکالیف مقرر در قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۲

رئیس قوه‌قضائیه برای اجرای برخی مواد قانون حمایت خانواده مصوب سال ۹۲ که تکالیفی را بر عهده دستگاه قضا گذاشته و مهلت مقرر در قانون نیز پایان یافته، از رهبر معظم انقلاب اسلامی درخواست مهلت کرد. به گزارش پایگاه خبری... (ادامه مطلب)

نظریه های مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

شماره پرونده ۲۱۸۱ ـ ۹۱ ـ ۹۳ سؤال با عنایت به اصل ۱۴۱ قانون اساسی و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل که اشتغال کارکنان وزارتخانه‌ها در سایر مشاغل دولتی و موارد مصرح را ممنوع اعلام نموده،... (ادامه مطلب)

درباره قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل

درباره قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل اداره کل حقوقی طی نظریه ای مشورتی به پرسش­های مطرح شده در خصوص ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل برای کارکنان مشاغل دولتی پاسخ داد. به گزارش پایگاه اطلاع... (ادامه مطلب)

قانون اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

مصوب ۴ بهمن ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی ماده۱ـ متن زیر جایگزین ماده (۱۴۵) می‌شود و تبصره آن به‌عنوان تبصره (۱) ابقاء و سه تبصره به عنوان تبصره‌های (۲)، (۳) و (۴) به شرح زیر به آن الحاق می‌شود: ماده۱۴۵ـ رئیس... (ادامه مطلب)

جزئیات عفو یک هزار و ۵۹ نفر از محکومان قضایی

«عباسعلی صادقی» جزئیات عفو یک هزار و ۵۹ نفر از محکومان قضایی را همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تشریح کرد. مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه با اشاره به عفو و بخشودگی یک هزار و ۵۹ نفر از محکومان... (ادامه مطلب)

نتیجه بررسی لایحه شورای حل اختلاف در شورای نگهبان

به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، لایحه شوراهای حل اختلاف مصوب جلسه مورخ دهم آبان ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی که طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی در جلسه مورخ... (ادامه مطلب)

طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کمیسیون قضایی

طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کمیسیون قضایی

مجلس شورای اسلامی مجددا اصلاح ایرادات طرح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به منظور رسیدگی‌های بیشتر به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع داد. ، طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز... (ادامه مطلب)

جدول تطبیقی اصلاحات ۱۳۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری

این جدول به نحوی تنظیم شده است که با استفاده از آن خواهید توانست کتاب قانون فعلی تان را اصلاح کنید و نیازی به تهیه کتاب قانون جدید نداشته باشید. در این جدول در یک ستون متن قانون پیش از... (ادامه مطلب)

بخشنامه رییس قوه قضاییه برای مرخصی زندانیان

آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه ای به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور دستور داد به زندانیان محکوم با رعایت شرایط و اخذ تامین مناسب، ۱۵ روز مرخصی اعطا شود. به گزارش لایر نیوز و به نقل... (ادامه مطلب)

احتمال اجرا نشدن قانون دادرسی از تیرماه

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون آیین دادرسی کیفری چنانچه در صحن علنی مجلس مطرح شود، اجرای آن از ابتدای تیرماه سال جاری امکان‍پذیر نخواهد بود، به همین خاطر درخواست اجرای اصل ۸۵ شده تا... (ادامه مطلب)

Page 1 of 1012345...10...Last »